Supë pule me karrota

Përbërësit:

  • 200gr. mish pule
  • 2 karota
  • 2 lugë vaj
  • 2 lugë vegetë
  • 2 lugë kos
  • 1 vezë
  • Majdanoz

    This slideshow requires JavaScript.

Përgatitja:

Mishin e pulës dhe karrotat i zijmë në tënxhere me 2l ujë, dhe pastaj u shtojmë vegetë, një grusht fide dhe ashtu i lëmë të zihen për 10 min. Para se ta largojmë supën nga zjarri, ia shtojmë vezën e tundur me 2 lugë kos dhe majdanozin.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s